DOĞAL DAYANIKLILIK VE
GÜZELLİĞİN MUHTEŞEM UYUMU

Montaj öncesi ödeme talep etmiyoruz!

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Calisco Nedir?

Calisco; Alternatif Mermer A.Ş. bünyesinde bulunan, 2016 yılının Mart ayı itibari ile satışa sunup kuvars esaslı plakalarına vermiş olduğu markanın adıdır. Donanımlı ekip ve makine parkı ile ürünlerini kendine ait fabrikalarında üretmektedir. Burada üretilen ürünler dünya pazarında satışa sunulmaktadır.

Kuvars artık yaşam alanlarının her yerinde kendini göstermektedir. Bu alanların temiz görünmesi, kullanımının kolay olması hayatı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda renk seçeneklerinin geniş olması ise ortama uyum konusunda liderlik etmesini sağlamaktadır. Calisco katalog içerisinde birbirinden farklı desen ve renge sahip ürünlere ulaşmak mümkündür.

Calisco Farkı ile Kuvars Yüzeyler

Yüzeylerin %93 oranında kuvarstan oluşması, kuvarsın dayanıklılığını, şıklığını gözler önüne sermektedir. Calisco kuvars, bu malzemenin kendinden verdiği dayanıklılık ile gücüne güç katmaktadır. Diğer yüzey malzemelerinin zayıf yanlarını Calisco kuvars yüzeyler ile ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.

Granit yani doğal taş, laminat ve akrilik yüzeylerin sahip olmadığı olumlu özelliklerin hepsi bu doğal yüzeyde bulunmaktadır. Bu üstünlükleri; leke tutmaması, kolay temizlenmesi, ısıya dayanıklılığının yüksek olması, çizilme dayanıklılığı şeklinde sıralanabilir. Bu özelliklere eklenebilecek daha pek çok seçenek bulunmaktadır.

Calisco Kullanım Alanları

Calisco, sadece rengi ile değil dokusu ile de kendini göstermektedir. Dayanıklılığını ispatlayarak kullanım alanlarında yerini almıştır. Calisco mutfak tezgahı ve banyo bankosu gibi klasik alanlarla beraber laboratuvar tezgahında da tercih edilen bir üründür. Bu tercihin sebebi ise ısıya karşı olan yüksek dayanma gücü olmaktadır. Mutfakta ada ve masa uygulamalarına da Calisco uygulaması yapılabilmektedir. Calisco kuvars yüzeylerin  görülebileceği bir diğer alan mutfak duvar panelleridir. Calisco şıklığı kuvars kalitesi ile birleşince mutfak tezgahlarında ve banko uygulamalarında tüm taleplere cevap verebilecek duruma gelmektedir.

Calisco mutfak tezgahı fiyatları ürünün kalitesi de göz önüne alınınca çokta yüksek fiyatlarda değildir.

devamını oku..

Calisco kuvars kullanım alanlarından bir diğeri ise sehpalardır. Hem temizliğinin kolaylığı hem sıcağa dayanıklılığı hem de leke tutmama özelliği sayesinde bu sehpalar evin her köşesinde yerini alabilmektedir.

Sadece zemin değil duş ve kabin duvarları da Calisco kuvars sayesinde ferah bir görüntü elde etmektedir.

Kuvars yüzeyler sadece evlerde yer almamaktadır. Kullanım alanlarından biri de resepsiyon bankoları olmaktadır. Giriş anında ilk göze çarpan bu alanın insanların zihninde bıraktığı etkiyi tahmin etmek zor olmayacaktır. Bu alanın bıraktığı iz ile oranın ne derece temiz, gösterişli ve ferah bir yer olduğu ispatlanabilmektedir.

Neden Calisco?

Neden Calisco sorusunun cevabı oldukça fazladır. Calisco fiyatları, bu markayı seçmek için öncelikli nedeni oluşturmaktadır.  Bir diğer neden ise dayanıklı doğal malzemeler ile oluşturulan yüzeylere imkan tanımasıdır. Diğer yüzey malzemelerinin veremediği bu dayanıklılığı Calisco kuvars ile elde etmektedir. Bunu elde ettiği teknoloji ile inanılmaz renkleri de ortaya koymaktadır.

Pürüssüz yüzeye sahip  olması  temizlikte sorun çıkarmamaktadır. Sadece yumuşak bir bez ve sabun yeterli malzemeler olmaktadır. Sirke ve su karışımı da bir diğer temizleme seçenekleridir. İçerisinde partikül bulunduran malzemelerden uzak durmanız gerekmektedir.

Gözeneksiz yapısı ile zararlı mikroorganizmaların üremesine imkan tanınmamaktadır. Kuvars, malzeme olarak en sert mineraller arasında yer alır. Bu nedenle de çizilmesi, kırılması, aşınması oldukça zor olmaktadır.

Calisco kuvars yüzey malzemesi olan kuvarsın bir diğer dayanıklılık sergilediği yapılar da asit ve bazlar olmaktadır. Günlük kullanımlarda pek çok asit ve baz ile bu yüzeyler üzerinde çalışılmaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Calisco  bir Türk malıdır.