Dar Mutfaklar için Öneriler

Türkiye’de mutfak anlayışı, diğer ülkelere göre çok farklıdır. Çoğu ülkede mutfaklar hızlıca yemek yenip bir daha ki yemeğe kadar uğranmayan yerlerken, bizim evlerimizde mutfaklar evin en çok zaman geçirilen yerlerindendir. Uzun uzun kahve sohbetlerinin yapıldığı, misafirler için saatlerce yemek hazırlıklarının olduğu mutfaklar, maalesef bazen istediğimiz kadar geniş olmayabilir. Dar mutfak model örnekleri resimlerine göz atarken, bir yandan da bu dar mutfakları daha da ferahlatmak için sizinle birkaç ipucu paylaşalım.


Açık Renkler Kullanın

Açık renkler, özellikle beyaz, mekanı olduğundan daha büyük ve ferah gösterir. Özellikle metalik ve yansıtıcı beyazları tercih ederseniz, mutfağınız gözünüze kesinlikle daha güzel ve büyük gözükecektir.

Gömme Raflar

Mutfağınızda dışa doğru yer kaplayan modeller yerine, duvarın içine gömülen modelleri tercih ederek gereksiz yer kaplayan eşyalardan kurtulmuş olursunuz.

İnternette Araştırın

İnternette pratik mutfak çözümleri için birçok ürün satılmakta. Sizde mutfağınız için en uygun modelleri seçerek, pratik çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Hem Tezgah Hem Yemek Masası

Mutfağın hem tezgah hem de yemek masası fazla yer kaplıyorsa, bu iki işlevi aynı anda gerçekleştiren “ada tezgah” adı verilen modellerden yararlanabilirsiniz.

Evinizi değiştirme gibi bir şansınız yoksa, mutfağım küçük diye üzülmeyin. Bunun yerine mutfakta sizi daha rahat hissettirecek çözümlerden yararlanın. Bu çözümlerden sonra mutfağın dar oluşu değil, objelerin büyüsü sizi cezp edecektir.

Bu yazı 12 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.