Davlumbaz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Davlumbaz alırken dikkat edilmesi gereken hususların, malzeme, temizlik, emiş gücü, tasarım, aydınlatma, ses gibi pek çok göstergesi vardır.
Performans açısından öncelikli dikkat edilmesi gereken husus emiş gücüdür. Kokuyu, buharı mutfağınızdan uzaklaştırması için en uygun emişi gerçekleştirecek davlumbaz seçilmelidir. Yeni teknolojiler ve gelişimler sayesinde mevcut yeni çıkan davlumbazların hemen hepsi iyi emiş gücüne sahiptir. En iyi emişi sağlayabilmek için küçük bir hesaplama yapmak gerekmektedir. Bu hesaplamayı teknik servisten yardım almadan kendiniz de yapabilirsiniz. Önce mutfağınızın metreküp cinsinden ölçüsünü hesaplamamız gerekmektedir. Mutfağımızın enini boyunu ve yüksekliğini çarparak(en*boy*yükseklik) sonuca ulaşabiliriz. Örnek vermek gerekirse 3 metre en, 5 metre boy, 3 metre yükseklik olsun. Çıkan sonuç 3X5X3=45m3 dür. Çıkan sonucu 6 ile çarparak minimum davlumbaz ölçüsünü, 12 ile çarparak da maksimum davlumbaz ölçüsünü bulabiliriz. Böylece 45*6=270 bizim minimum davlumbaz ölçümüz. 45*12=540 bizim maksimum davlumbaz ölçümüzdür. Alacağımız davlumbaz minimum 270m3 emiş gücü ile maksimum 540m3 emiş gücü arasında olmalıdır.

Estetik açıdan bakılacak olursa birçok markada farklı çeşit, renk, desen ve tasarımlarda davlumbazlar bulunmaktadır. Bu bakımdan mutfağınıza ve mutfak dolaplarınıza en uygun davlumbazı seçmeniz gerekmektedir.
Davlumbaz yapımında kullanılan madde de önem taşımaktadır. Davlumbaz panelinin cam olup olmaması, kullanılan çeliğin paslanmaz olup olmaması seçimi etkileyecek faktörlerdendir.
Davlumbaz temizliğinin de bir o kadar kolay yapılabilmesi önemlidir. Bu yüzden tasarımın temizliğe etkisi de göz önünde bulundurulmalıdır.
Bir başka dikkat edilecek konu ise aydınlatmadır. Şık ve mutfağı güzel gösterecek bir aydınlatma seçilmiş olmalıdır.
Davlumbaz çalışırken çıkardığı sesin derecesi de çok önemlidir. Bu nedenle en yüksek 40 desibel olmalıdır. Almadan önce mutlaka özelliklerinde bakınız. Son olarak kullanılacak davlumbazın hemen altındaki fırınla aynı ölçüde olması kokunun direk yukarı çıkması açısından çok önemlidir.

Bu yazı 12 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.