Düzenli Bir Mutfak İçin Tüyolar

Bir çoğumuz evde vaktimizin büyük bir bölümünü mutfakta geçiriyoruz ve bir çoğumuz düzenli rahatça işlerimizi yapabileceğimiz bir mutfak isteriz. Şimdi siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda düzenli bir mutfak için tüyolar vereceğiz…

Kadınlar başta olmak üzere bir çoğumuz mutfakta vakit geçirmekteyiz. Bazılarımız mutfakta uzun süre kalırken bazılarımızın ise girmesiyle çıkması bir olduğunu söyleyebiliriz. Mutfaklar evimizde ailenin tüm bireylerinin kullandığı en önemli alanların başında geliyor. Bu sebepten ötürü mutfağın sürekli bir biçimde dağılması oldukça kolay bir hale geliyor. Durum böyle olunca bizde mutfakta işlerimizi rahat bir biçimde yapamıyoruz. Mutfağınızdaki dağınıkların sona ermesini istiyorsanız kurtulmanın  tek yönü mutfağınızda sizin fikrinize göre  her malzemenin yerini iyi bildiğiniz ve her şeyin yerli yerinde olduğu bir düzen içinde yerleştirmektedir. Şimdi sizlere düzenli bir mutfak için tüyolar vereceğim.

  • Düzenli bir mutfak için mutfakta en önemli şeylerden bir tanesi ise dolapların içerisindeki düzendir. Mutfak dolaplarınızda kullanmadığınız aletler mevcut ise kesinlikle bunlardan kurtulmanız gerekmektedir. Bu sayede dolaplarınızda yer açarsınız.
  • Mutfak dolaplarınızıın içerisindeki eşyaları kendinize göre sıralamanız gerekmektedir. Bu sayede karışıkların önüne rahat bir biçimde geçebilirsiniz.
  • Mutfakta özellikle kullanmış olduğunuz bardak ve benzeri eşyaları kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz dolaplara yerleştirip muhafaza etmeniz gerekmektedir. Bu sayede bir o dolaba bir bu dolaba koşmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Saklama kapları ve benzeri bir çok şey mutfağınızda oldukça yer kaplamaktadır. Eğer ki mutfak dolaplarınızda kapağı kaybolmuş ve eşyalarınız var ise kesinlikle bunlardan kurtulmaya özen gösterin. Çünkü bu tür kaplar dolaplarınızda oldukça büyük bir  yer kaplamaktadır.
  • Tavalarınızı iç içe koyarak, tek bir dolaba yerleştirmeye özen gösteriniz. Fakat tavalarınızın çizilmemesi için içlerine veya dışlarına peçete koymanızı tavsiye ederim.
  • Artık mutfakları oturma gibisinden kullanmaktan vazgeçin. Mutfaklarda dekoratif süs eşyalarından mümkün olduğunca uzak durun. İşinize yarayacak ve kullanışlı bir mutfak alanı oluşturmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.