Eklektik Mutfaklar Nedir? Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Eklektik Mutfaklar Nedir? Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Mutfak dekorasyon tarzları arasında oluşturulması en zor işlerden birisi de eklektik stil mutfaklardır. Mutfak stillerinde çok kullanılan klasik, modern ve mevsim tarzlarının birbirini tamamlayan ve sizin de beğeneceğiniz parçalarını sentezleyip, renk ve doku uyumunu da dikkat ederek yeni mutfak stilinizi yani eklektik stili oluşturursunuz. İç mimarlar ile birlikte çalışıldığında mutfağınızı görenler tarafında eşsiz bir dekorasyon olmuş şeklinde ifadeler duyarsınız. Tam tersi durum olduğunda ise çokta hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Sonuç olarak sizi farklı kılacak bu stili meydana getirmek çok eğlenceli ve kolaydır.

Merkezden Yayılan Güç
Eklektik stil mutfak dekorasyon çalışmalarında olsun diğer mekanlar içerisinde de olsun en beğenilen model odak noktasında genişleyen bir model mutfaklardır. Örneğin, oturma odasının tüm duvarlarının siyah olduğunu hayal edin, bir köşeye konulacak sarı menekşe odanın tüm gücünü kendisinde toplayacaktır. Mutfağınız için oluşturacağınız dekorasyonun merkez noktası duvarlar ve diğer eşyalar ile bir bütün olması gerekmektedir. Mutfağın bir noktasına yapacağınız kumsal ve deniz motifini tamamlayan duvarlarında ya şampanya renginde ya da deniz mavisi renginde olması gerekmektedir. Mutfak masası ve sandalye seçimlerinizde bu renkleri tamamlayan üzerinde ağaç ve tropikal meyvelerden oluşan motiflerle tamamlanması gerekmektedir.
Doğal Tonlar Seçin
Eklektik mutfak stillerinde düzeni yakalayabilmek için farklı tarzları aynı potada eritme çalışması yapılmaktadır. Burada seçiminizi doğal tonlardan yana kullanmanız mutfağınıza girenler için etkileyici özelliği daha fazla olacaktır. Şampanya, açık kahve, kırık beyaz ve fildişi tonları mutfak stilleri için en beğenilen renklerdir. Sizlerde bu renkler ile kendi kontrastınızı eviniz için uygulayabilir ve mutfağınıza çok farklı bir hava getirebilirsiniz.

Bu yazı 9 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.