Fayans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Husus

Bir çoğumuz evlerimizde suya maruz kalan veya kire maruz kalan yerler için fayans kullanırız. Örnek vermemiz gerekirse bu yerler mutfak ve banyo gibi. Şimdi bu tür yerler için fayans seçimi yaparken ne gibi hususlara dikkat etmeliyiz bundan bahsedeceğim.

Bir çoğumuzun banyo, mutfak ve tuvaletlerde kullanmış olduğumuz fayanslar dekoratif özellikleri, hem kolay temizlenebilir olması ve suyla temas ettiğinde yıpranmadığı için bir çok evde fayanslar oldukça önemli bir ürün haline gelmektedir. Fakat fayans seçimi yaparken de doğru seçim yapmamız önemlidir. Eğer ki fayans seçimi yaparken yanlış yaparsak ileri ki  zamanlarda bu durum başımıza çok büyük sıkıntılar açabilir. Bu tür problemlerin başımıza gelmemesi için fayans seçiminde dikkat edilecek 4 husus hakkında bir bilgi sahibi olmanız oldukça iyi olacaktır. Şimdi gelelim konumuza.

Renk tonu ve Kalibre: Mağazalara gittiğimiz zaman mermerlerin üstünde bir küçük kağıt görürüz ve bu kağıtlarda  renk tonu ve kalibre yer almaktadır. Bir fayans alıyorsanız veya önceden kafanızda bir fayans var ise almadan önce kesinlikle bu kağıda yer alan renk tonu ve kalibre bilgilerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kullanım Alanı: Kullanacağınız alanın yoğunluğuna göre bir fayans seçimi yapmalısınız. Aksi takdirde böyle bir seçim yapmazsanız fayans kullanımınızın yoğun olması sonucunda kısa bir zaman dilimi içerisinde fayanslarınız da büyük yıpranmalar olabilir. Bu tür durumlar başınıza geldiği zaman fayansları değiştirmek zorunda kalacaksanız. Böyle bir durumla karşı karşıya gelmemek için almadan önce satıcıya nerede kullanacağınızı belirtmenizde fayda vardır.

Parlak Ürünler: Bir çok kişi parlak ürünlerin daha güzel gözükmesi sonucunda fayans seçimi yaparken parlak ürünleri alıyorlar. Ayrıca parlak ürünler mat ürünlere göre daha kaygan olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca sırlı yüzlerin daha az leke tuttuğunu söyleyebiliriz. Bu bilgilerden yola çıkarak lekelerle baş başa olduğunuz mutfak benzeri alanlarda sırlı yüzeyi olan fayansları seçmenizde fayda vardır.

Tasarım Zevki: Bir eve fayans seçimi yapıp yaptırdıktan sonra sürekli değiştirme imkanınız olmayacağından kesinlikle tasarım zevkinize uygun bir fayans seçimi yapmanız gerekmektedir. Tasarım zevkinize göre fayans seçimi yaparak evde daha uzun süre tadilat yapılmasını önleyebilirsiniz.

“Fayans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Husus” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.