Kompakt Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, özellikle geniş aile yapısına sahip aileler için oldukça önemlidir. Bu nedenle mutfağın geniş ve kullanışlı olması tercih edilir. Ev sahibi olmak isteyen ailelerin ilk kriterleri işlevsel ve geniş bir mutfağa sahip olmak olduğundan evlerin direk mutfaklarına bakılır.

Ancak bazı durumlarda yapısal nedenler veya bütçe yetersizliği nedeniyle istenilen genişlikte olmayan mutfaklarla yetinmek gerekir. Yine de çözüm var. Sizlere, yazımızın devamında küçük mutfaklar için şık bir çözüm olan kompakt mutfak modellerinden bahsedeceğiz.


Kompakt Mutfak Nedir?

Kompakt mutfak dediğimiz mutfak tarzının mantığı, her şey mümkün olduğunca az yer kaplasın ve el altında olsun olarak izah edilebilir. Bu tarz mutfaklar için dev bir paket benzetmesi de yapabiliriz.

Çeşit Sınırlaması Var Mıdır?

Kompakt mutfak çeşitleri sizin hayal gücünüzle doğru orantılı olarak artacaktır. Temelde buzdolabı, bulaşık makinesi ve fırının bir arada olduğu kombinler sunulurken artık dairesel veya oval şekillerde oluşturulmuş alanlar içine konulmuş raflar, beyaz eşyaları bir arada sunan çeşitleri bulabilmek de mümkün.

Özellikle stüdyo tarz evler için kullanımı uygun görülmekle birlikte küçük bir mutfak alanına sahip evlere uygun tarzda da dizayn edilebilir.

Şekli, rengi, içeriği tamamen bütçenize ve hayal gücünüze bağlı olan kompakt mutfak örnekleri sınırsız sayıda çoğaltılabilir.

Klasik mutfak malzemesi ile bir köşeye yerleştirilmiş stant içinde musluk, mutfak dolabı, beyaz eşya kombini şeklinde de sayısız örnek bulmanız mümkündür.

Bu yazı 17 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.