İçeriğe geç

Köşe Mutfak Modelleri Ve Tasarımları

Bildiğimiz gibi evlerimizin en çok kullanılan alanlarının başındadır mutfak. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza köşe mutfak modelleri ve tasarımlarından bahsedeceğiz. Daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim…

Çoğumuzun evlerinde yaşadığı sorunlardan bir tanesi ise duvar köşeleri olduğunu söyleyebiliriz. Fakat artık bu sorun olmaktan çıkıyor günümüzde bulunan farklı model ve tarzlarda köşeli mutfak dolapları sayesinde  bu sorun çözülebiliyor. Bu alanları daha iyi bir şekilde kullanmanız açısından sizlere bazı örnekler vereceğiz. Eğer ki sizde köşeli mutfak modeline karar verdiyseniz ne yapacağınızı düşünmelisiniz. Alanınızı ve şekilleri iyi bir şekilde analiz ettirmenizi öneririm. Bu analizden sonra ilk yapacağınız şey mutfağın hangi kısmının nerede olacağına karar vermek olacaktır. Fakat bu durumda en önem arz eden unsurlardan bir tanesi ise mutfak giriş alanının tam ortalanması konusudur. Ayrıca önceden hangi eşyaları almanız gerektiğini de önceden belirlemeniz gerekmektedir.

Mutfaklarda  dekorasyon yapmadan önce neyi, nasıl ve nerede kullanmanı gerektiğinin önceden bir planını yapmanız gerekmektedir.  İlk yapmanız gereken mutfağınızın alanının ölçüsünü almak olsun. Fakat düzenin nasıl olacağını alanın özelliklerinin etkileyeceğini unutmayalım. Dar olan bir mutfak da daha farklı bir tasarım geniş bir mutfakta daha farklı bir tasarım yapılması gerekmektedir.  Mutfak dolapları, ankastre setleri tabir etmek gerekirse mutfağın elbiseleri olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz üzere elbise tam oturduğu zaman oldukça güzel görünür fakat dar olursa o güzel görünümü elde etmek oldukça zordur. En son konuda ölçüde kalmıştık. Şimdi klasik, modern, rustik kendinize uygun bir tarzı belirleyin. Odanın boyutuna göre ankastre seti ne gibi eşyaları alacağımıza karar vermemiz gerekmektedir. Eğer ki geniş bir alana sahip iseniz daha büyük ve bol seçenekli alternatifleri değerlendirmeniz mümkündür. Fakat dar bir alana sahip iseniz a fırın, ocak ve bulaşık makinesi ve çok sıkışık olmayacaksa kahve makinesi gibi gereçlerin yerine karar vereceğiz.

Neyse daha fazla uzatmadan ve kafanızı karıştırmadan Köşe Mutfak Modelleri Ve Tasarımları‘nın örneklerini aşağıda verelim.

Bu yazı 17 Ocak 2017 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.