Köşe Takımlarını Mutfakta Nasıl Kullanmalısınız?

Mutfak köşe takımları birçok ailenin mutfaklarında kullanmayı tercih ettiği bir mobilya türüdür. Türk insanı olarak mutfakta uzun zaman geçirmeyi severiz. O yüzden mutfakta geçirdiğimiz bu zamanın da daha kaliteli olması için köşe takımlarını kullanmayı tercih ederiz. Peki köşe takımları mutfakta nasıl kullanılmalıdır?
Doğru Mutfak Köşe Takımını Seçmek
Öncelikle mutfak köşe takımı çok yer kaplayan bir mobilya türüdür. Bunun için mutfağınız yeterince geniş olmalıdır. Köşe takımları küçük mutfaklarda kullanıldığında alanı iyice daraltmakta ve neredeyse mutfakta hareket imkanı bırakmamaktadır.
kose-takimlari-nasil-kullanilir
Doğru köşe takımı seçerken öncelikle mobilyanın rahatlığı ve kalitesi gözetilmelidir. Ayrıca köşe takımlarında renk tercihini mutfak dolaplarıyla uyumlu yapmak gerekmektedir. Ayrıca alacağınız köşe takımının oturma yerlerinin sandıklı ya da çekmeceli olarak tasarlanması da çok faydalıdır. Bu sayede mutfağınızda eşyaları depolamak için fazladan yer edinme imkanı bulmuş olursunuz.
Köşe Takımlarının Mutfakta Kullanımı İçin Öneriler
Köşe takımlarını mutfakta mümkün olduğunca yerden tasarruf edecek şekilde konumlandırmak gerekmektedir. Eğer imkan varsa konumlandıracağınız yerin pencere kenarı olması köşe takımının kullanımını daha keyifli hale getirecektir.
Eğer köşe takımınızı koyduğunuz yerde pencere yoksa, köşe takımının yanında bulunan duvarda tablo ve ayna kullanarak alana derinlik katabilirsiniz. Ayrıca mutfağınız yeterince büyükse mutfak köşe takımını konumlandırdığınız yerin üstüne denk gelecek şekilde ışıklandırma amacıyla sarkıt kullanmanız da çok şık duracaktır.

Bu yazı 1 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.