Küçük Mutfak Dekorasyonu İçin Fikirler

Bir çoğunuzun mutfağı küçük olabilir ve genişletme gibi bir imkanınız olmayabilir. Eğer ki böyle bir durumla karşı karşıya iseniz mevcut alanı daha kullanışlı hale getirmek için bazı dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız vardır. Bu yazımıza sizlere küçük mutfaklar için dekorasyon fikirleri vereceğiz. 

Beyaz Renk Mutfağınızı Olduğundan Büyük Gösterir!

Küçük bir mutfağınız var ise ve bu mutfağın büyük gözükmesini istiyorsanız ilk yapmanız gereken adım beyaz renk kullanmak olacaktır. Beyaz renk ile boyanan mekanlara göz attığımız zaman çoğu zaman daha büyük bir şekilde gözümüze gözükmektedir. Mutfağınızın rengini beyaz yaparak veya içindeki mobilyalarda beyaz rengi kullanarak mutfağınızın büyük bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu kadar beyaz iyi değil diye düşüneceksiniz fakat aksesuarlarla bu sorunu çözebilirsiniz.

Aydınlatma Her Zaman Önemlidir!

Küçük mutfağınız var ise bunun için dekorasyon yapıyorsanız kesinlikle aydınlatma oldukça önemlidir. Mutfağınızda bir pencere olabilir veya olmayabilir buda mutfağınızın küçük görünmesine etki eden unsurlardan bir tanesidir. Mutfağınız yeteri kadar bir aydınlatma yaparak daha büyük bir şekilde görünmesine olanak sağlayabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse tavanda avize yerine spot ışıklar kullanarak daha iyi bir aydınlatma yapabilirsiniz.

Duvarları verimli kullanın!

Mutfağınızın duvarlarından kesinlikle kesinlikle daha fazla faydalanın. Mutfağınıza raf ekleyerek mevcut saklama alanınızı artırma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca rafların dışında kalan askılıklar için de sürekli kullandığınız eşyaları buraya yerleştirerek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Kullanılmayan alanları için işlevsel dolaplar!

Küçük mutfaklarda alanı verimli bir şekilde kullanmak oldukça arz eden konulardan birtanesidir. Bu sebep yüzünden atıl alanlarda kullanacağınız dolaplar sayesinde daha çok saklama alanı yaratabilir ve daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız dolaplar var ise bu dolapları kullanmaya çalışın. Gereksiz eşyalarınızı bu tür dolaplara koyarak da değerlendirmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.