Küçük Mutfaklar İçin Pratik Öneriler

Bir çoğumuz mutfağımız küçük olduğu zaman baya üzülürüz ve ne yapabiliriz gibi bir soruyu kendimize sorarız. Fakat üzülmenize gerek yok size vereceğimiz bir kaç pratik öneri ile mutfağınızda yerden tasarruf edebilir, mutfağınızda rahatça işinizi yapabilirsiniz. Şimdi gelelim bu pratik önerilere…

Sizde küçük bir eve veya küçük bir mutfağa sahip olabilirsiniz veya ev normal boyutlarda olabilir fakat evinizde tek küçük alan mutfak olabilir. Günümüzde ev hanımları küçük mutfakta iş yaparken çok zorlanmaktadır çünkü her şeylerini elinin altında isterler ve geniş bir mutfak isterler. Mutfak küçük olduğu zaman eşyanın çok olması sonucunda mutfakta rahatça hareket etmek oldukça zor bir hal alır. Dekorasyon alanında her gün geçtikçe yeni fikirler ortaya sürülüyor. Bu fikirler sayesinde eviniz daha kullanışlı bir alan haline gelebiliyor. Eğer ki küçük bir mutfağa sahip iseniz küçük alanlar için özel oluşturulmuş dekoratif malzemeler kullanarak çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan küçük mutfaklar için yapabileceğiniz pratik önerilere gelelim.

  • Küçük bir mutfağınız var ise ve dekorasyon yapacaksanız kesinlikle koyu veya çok aşırı canlı renkleri kullanmamanız gerekmektedir. Beyaz ve krem tonlarında bir dekorasyon yaptırırsanız mutfağınız daha ferah görünecektir.
  • Eğer ki mutfağınız küçük ise tekerlekli tezgah kullanmanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu sayede normal tezgahın kaplamış olduğu yerden tasarruf etmiş olursunuz, bu sayede mutfağınızda iş alanı daha artar ve daha rahat edersiniz.
  • Eğer ki mutfağınızda bir masa kullanmak istiyor iseniz ve bu masa için herhangi bir yeriniz bulunmuyorsa duvara monte edilen ürünler başta olmak üzere katlanabilir ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu sayede mutfağınızda yer açarak daha rahat işlerinizi yapabilirsiniz.
  • Küçük bir mutfakta uygulayacağınız raf sistemi çok iyi olacaktır. Eğer ki sizde kullanışlı bir alan oluşturmak istiyorsanız mutfağınızda küçük bir raf sistemi yaptırarak böyle bir alana sahip olabilirsiniz. Bu sayede koyduğunuz eşyalara daha rahat ulaşabilirsiniz.
  • Küçük mutfaklarda fazla eşyaları ortalıkta görmemek için mutfak dolaplarını tavana kadar yapabilirsiniz. Bu şekilde  mutfak dolaplarının daha fazla eşya almasını sağlayabiliriz üste kalan boş alanı da değerlendirmiş oluruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.