İstanbulAnkara

Mutfağı Olduğundan Büyük Göstermenin Yolları

Mutfak Aydınlatması Deyip Geçmeyin
Aralık 26, 2016
Mutfağı Neşelendiren Aksesuarlar
Ocak 4, 2017
Hepsini göster

Mutfağı Olduğundan Büyük Göstermenin Yolları

Mutfaklar aslında evlerimizin en eğlenceli alanları fakat diğer odaları geniş tutmak adına mutfaklarımızın genişliğinden hep feragat edilir. Fakat öyle insanlar vardır ki mutfak hayatlarının bir parçalı olmuştur ya da evde olduğu sürece mutfakta zaman geçirmeyi çok seven sohbetlerini bile burada yapan insan vardır etrafınızda. Peki tüm bunlar tama da ya mutfak küçükse o halde ne yapmak gerek o mutfağı nasıl düzenlemek gerekir ki mutfakta geçen zaman kalitesi artsın. Yazımızda sizlere küçük mutfaklar için birkaç öneri vereceğiz.

Mutfaklarınızı olduğundan büyük göstermek aslında olduğundan da kolay bir iş. Öncelikle mutfak dolaplarınızın rengi ve duvar renginizden bahsedelim. Duvar ve dolap renklerini küçük mutfaklarda her zaman açık renk tercih edin ki ferah bir görüntü elde edin. Biraz renkli dekorlar ile hareket kazandırırsınız mutfağınıza.
Mutfak masanızı duvara monte edilebilen ve işi bittiği zaman mekanizması sayesinde duvara monte edilen masalardan tercih edin ki işiniz yokken masanız yer kaplamasın.

Mutfak perdeleri önemli bir detaydır fakat genellikle atlanır. Gün ışığını kapatmayan uzun perdeler yerine daha çok ışığın içeri girmesine yardımcı olacak perdeler kullanın.

Mutfak dolaplarınızın ahşap yerine cam kapaklı olması da mutfaklarınızı daha ferah gösterir.

Mutfağınızın zemininde mutfağınıza derinlik katan parlak zemin kullanın.

Gömme dolap rafları ve mutfağınızdaki boş alanlara monte edebileceğiniz askılıklar ile etrafta dağınık bulunan küçük mutfak eşyalarını bir araya toparlamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜRKİYE CANIM FEDA