Mutfak Aydınlatmasını Doğru Yapmak İçin Pratik Öneriler

Günümüz zamanı içerisinde bir çoğumuz zamanımızın bir çoğunu mutfakta geçirmekteyiz. Mutfakta yemek yeme, çay veya kahve içme vb işlerimizi yaparız. Mutfak evde en çok kullandığımız alanların başında gelmektedir, bu yüzden mutfak aydınlatmasını doğru yapmak oldukça önemlidir. Şimdi sizlere mutfak aydınlatmasını doğru yapmak için pratik öneriler vereceğiz. 

Günümüz zamanında özellikle ev hanımları mutfakta zamanının tamamını geçirmektedir. Bir mutfakta eğer ki doğru bir aydınlatma sistemi yaparsanız ev hanımlarınızın daha mutlu olmasını sağlayabilir ve onların işlerini daha rahat yapmalarına olanak sağlarsınız. Mutfağın doğru bir biçimde aydınlatılması, mutfağı daha çok aydınlatacağı gibi mutfakta geçirmiş olduğunuz zamanında kalitesinin artmasına sebep olur. Bu sebepten ötürü mutfak dekorasyonu yaparken kesinlikle aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Şimdi doğru aydınlatma için pratik önerilere gelelim…

  • Eğer ki mutfağınızda tezgah kısmı karanlıkta kalıyorsa, yada daha fazla bir ışığa gereksinim duyuyorsanız tezgahın üzerinde yer alan dolaplara ışıklandırma yaptırabilirsiniz. Bu sayede tezgahta işlerinizi daha hızlı  gerçekleştirir ve daha rahat bir biçimde yapabilirsiniz.
  • Mutfak dekorasyonu yaparken koyu renkli dolaplardan uzak durmanızı kesinlikle önermekteyim. Çünkü koyu renkli dolaplar mutfağınızın daha karanlık görünmesine sebep olacaktır. Cam dolaplar seçerek ışığın yansımasına sebep olabilirsiniz ve mutfakta daha açık renkli dolapları kullanın.
  • Mutfak lavabonuzun üstüne yerleştirebileceğiniz bir  tavan spotu ya da flüoresan sayesinde yerleştirmiş olduğunuz alanın daha aydınlık görünmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Dolaplarınızın içerisinde eğer ki yer varsa bu alanlara sensörlü ışıklar geçirebilirsiniz. Bu sayede daha fazla aydınlık olmasını sağlayabilir dolap içlerinizin aydınlık olmasına sebep olabilirsiniz.
  • Mutfağınızda eğer ki bir masa yer alıyorsa, bu masanın üstüne sarkıt aydınlatma kullanarak hem hoş bir görünüm kazanmasına sebep olabilir hem de aydınlatma konusu için iyi olacaktır.
  • Mutfağınızın daha aydınlık biçimde gözükmesini istiyorsanız mutfağınızda mavi renkte ışık ve beyaz renkli ışığı kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca aydınlatma dekorasyonu yaparken mutfakta kesinlikle buhara ve suya dayanaklı malzemeleri kullanmanızda fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.