Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar her zaman evlerimizde önemli bir yere sahip olmuştur. Bunun birden çok nedeni yer almaktadır. Şimdi siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda Mutfak Dekorasyon Fikirleri vereceğiz. Daha fazla uzatmadan yazımıza geçmek isterim.

Yeni bir mutfak dekorasyonu yaparken veya mutfağınızı yenilerken en önemli unsurlardan bir tanesi ise kuşkusuz zemin seçimidir. Fakat burada da dikkat edilmesi gereken bazı konular mevcuttur. Zeminde kullanmış olduğunuz  bazı materyaller diğer malzemelere göre  daha iyi bir ses yalıtımı sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü mutfağın nasıl bir konumda yer aldığı oldukça önem arz etmektedir. Örnek vermemiz gerekirse mutfağınızın yatak odanıızın yanındaysa eğer ki ses konusunda  hassasiyeti olan insanlar varsa  zemin tercihi yaparken kesinlike bu konuyu göz önüne almalıdır.  Bir diğer konu ise eğer ki evinizde yaşlılar var ise kaygan olmayan zeminleri tercih etmeniz gerekmektedir. Renk konusuna gelecek olur isek ahşap etkili seramik veya esnek zemin kaplamaları   mutfağınızın daha iyi görünmesini sağlayacaktır.  Ayrıca zeminden hariç mekanın çerçevesi olan  duvar renk ve dokuları da bir o kadar önem arz etmektedir. İlk öncelikle yapmamız gereken şey Suya dayanıklı ,uzun ömürlü  olan ürünleri seçmek olacaktır.

Fakat asıl önemli olan konu mutfağınıza uygun olan ürünleri seçmek olacaktır. Çok etkili,iddalı,keskin,dikkat çekici  çizgiler mutfaklarda kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Sade,sakin,sıcak ve dokusu daha zarif olan ürünleri kullanmak daha mantıklı ve daha iyi olacaktır. Mutfaklarda bir önem arz eden konu ise aydınlatma konusudur. Çok iyi bir planlama yapılması gerekmektedir. Tavan yüksekliği,metrekaresi,pencere sayısı,içeri giren gün ışığı hesaplanıp öne göre bir plan ortaya çıkarılması gerekiyor. Eğer ki mutfağınızda sarkıtları yeterli değilse, , destek olarak spot aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Ayrıca bu spot lambalar yemek yaparken de oldukça yardımcı olmaktadır.  Umarım yazımız faydalı olmuştur.

 

Bu yazı 18 Ocak 2017 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.