İçeriğe geç

Mutfak Dekorasyon Tarzları

Bir çoğumuz mutfak dekorasyonu yaparken kendimize uygun olan tarzı ararız. Bazılarımız bir çok tarzı biliyor fakat nasıl olduğunu bilmiyor, bazılarımız ise bu tarzlardan hiç haberi yok. Bizde siz değerli okuyucularımız için araştırdık Mutfak Dekorasyon Tarzları nelerdir bulduk. Tüm detaylar yazımızda…

Country/kır tarzı mutfaklar 

Country tarzı mutfaklar eviniz nerede olursa olsun sakin, sıcak ve güçlü bir ev hissini yaşamanıza olanak sağlayan bir mutfak tarzıdır. Country tarzı bir mutfak tarzında genelikle en çok tercih edilen malzeme ahşaptır. Ayrıca bu tarzda gözünüzü yoracak olan her renkten kaçınmanız gerekmektedir. Bu mutfak tarzında daha sakin olan renkleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Belki bir demet taze çiçekle veya başka bir aksesuar ile bu sakinliği bozabilirsiniz. Country tarzında ayrıca aydınlık olmasına ve havadar olmasına önem vermelisiniz. Bu sayede ekmek pişen bir taşra evinin havasını kendi evinizde bulabilirsiniz.

Modern mutfaklar 

Modern mutfakların anahtar ögeleri, temiz ve akıcı çizgiler, paslanmaz çelik donatılar ile yapılmış mutfak dekorasyonudur. Modern ailelere göre olan bir tarzdır. Bu tarzda genellikle cilalanmış parlak yüzeyler daha çok tercih edilmektedir.

Eklektik mutfaklar 

Eklektik mutfakların en iyi artı yönlerinden bir tanesi ise bağlayıcı hiçbir kuralının yer almamasıdır. Evinizin mutfağının tasarımını yaparken daha önce denemiş olduğunuz tasarımları bir araya getirerek güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. İddialı bir renk paleti, vintage mutfak aksesuarlarını bile bir arada kullanabilirsiniz. Eklektik mutfaklarda tek yapmanız gereken hayal etmek!

İskandinav tarzı mutfaklar 

İskandinav demek  modern, gösterişli, tarz, fonksiyonel demektedir. İskandinav mutfak tarzları genellikle modern mutfak tarzlarına benzemektedirler. Fakat farklılıklarda mevcuttur.  Bolca kullanılan parlak beyazın açık tonlardaki ahşapla birlikte kullanılması ve az bir aksesuarla tamamlanmasıyla İskandinav tarzı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Bu yazı 22 Ocak 2017 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.