Mutfak Dekorasyonu Yaparken Kullanabileceğiniz Renkler

Bir çok kişi mutfağına dekorasyon verirken en çok sıkıntı çektiği konulardan bir tanesi ise hangi renkleri kullanacağıdır. Bizde sizin aklınızda bu sorunun kalmaması için uzmanlarına danıştık ve mutfak dekorasyonu yaparken kullanabileceğimiz renkleri sizler için öğrendik. Şimdi yazımıza geçelim.

Yemek yapmak, yemek yemek ve oturup sohbet edip çay içmek gibi bir çok amaç için kullanıldığı için mutfaklarımızın geniş, şık ve ferah görünmesi oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca mutfaklarımız evimizde en çok kullanılan alanların başında yer alır. Bazen mutfağımızın güzel bir görünüme kavuşması için bazen de eskiyen dolapları değiştirmek amacıyla ve bazen ise değiştirme gereği duyduğumuz için mutfağımızda çeşitli dekorasyonlar yapma ihtiyacı duyabiliriz. Diğer yerler gibi mutfağa dekorasyon yapmak kolay değildir, bir çok ayrıntı olması sebebiyle çok dikkat etmek gerek. Şimdi mutfak dekorasyonu yapılırken en çok rastladığımız sorunlardan biri olan renk seçimi konusuna değineceğiz. Şimdi mutfak dekorasyonu yaparken hangi renkleri kullanabiliriz ondan bahsedeceğiz.

Beyaz Renk

Açık renkli mutfaklar genellikle daha ferah ve daha güzel gözükmektedir. Bu sebepten ötürü mutfağınızın iç cephesini beyaza boyamalısınız. Duvarları beyaza boyadığınız mutfaklarda daha koyu renkte mobilyalar kullanmalısınız. Bu şekilde mutfağınız daha güzel görünüme sahip olur.

Kahverengi

Genel olarak mutfaklarda kahverengi tercih edilir.Sebebi ise her şeye belli bir uyum sağladığı için.Mutfakta Kahverenginin tonlarından klasik çikolata renginden ve akçaağaç renginden fazla bir çok renk bulunmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse kahverengi dolaplı bir mutfakta yeşil renk önerilmektedir. Eğer ki doğru renkleri seçmezseniz mutfağınızın daha sıkıcı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Şeftali Rengi

Temiz ve ferah görünmesine rağmen tümüyle şeftalinin pastel tonları kullanıldığında mutfak göze canlı gelemeyecek aksine renksiz gelecektir. Bu sebepten ötürü aksesuarlardan ve benzeri eşyalardan kesinlikle yardım almanız gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.