Mutfak Dekorasyonunda Tavan Yapın

Evin en sıcak yeri olan mutfak, yemeklerin yapıldığı ve ailenin bir araya geldiği yerdir. Mutfak dekorasyonu çok önemlidir, peki ya mutfağınızın tavanını dekore etmeyi düşündünüz mü? Günümüzde mutfaklara uygun ferah ve aydınlık hale getirmek için tavan dekorasyonunda iki şeyi göz önünde bulundurmalısınız; aydınlatma ve asma tavan.

Aydınlatma

Mutfağınızın aydınlık olması çok önemlidir. Normal avize ve düz tavanlar özenle dekore edilmiş mutfaklara yakışmaz, bu nedenle modern ve şık aydınlatmalar kullanılması gerekir. Aydınlatmalarınızı tavanın kenarlarına yerleştirilmiş spot ışıklarıyla yapabilirsiniz. Spot ışıkları, hem enerji tasarrufu açısından hem de istenildiği zaman bazı spotların kapatılıp bazılarının açık bırakılabilmesi çok tercih edilmelerine neden olmaktadır.

Eğer tavan dekorasyonunuzda daha klasik bir aydınlatma tercih ederseniz, büyük avizelerden faydalanabilirsiniz. Avizeler aynı zamanda spotlarla da kullanılabilirler. Avizenizi yerleştirdiğiniz yer çok önemlidir, zira büyük avizeler büyük yemek masalarının üstünde veya varsa ada tezgahın üzerinde normal avizelerden daha alçak duracak şekilde kullanılmalıdırlar. Eğer ada tezgahınız yok ve mutfağınızdaki yemek masası da duvar kenarında ise avizeyi mutfak tavanının ortasına yerleştirebilirsiniz. Bu kullanım, oldukça şık bir görüntü ortaya çıkartır.

Asma Tavanlar

Yatak odası ve oturma odalarında asma tavan sıkça kullanılır, peki neden mutfakta da kullanılmasın? Klasik ve modern tarzda bir çok çeşidi olan asma tavanlar, mutfakta ferah bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Tavan dekorasyonunda yalnızca tavanınızın kenarlarına monte edilmiş klasik asma tavanların yanında, tavanın ortasına desenler olarak uzanan modern asma tavanlar da vardır.

Asma tavanlara monte edilecek değişik aydınlatma parçalarıyla mutfağınızdaki dekorasyonunuz tavan yapacak!

Bu yazı 14 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.