İstanbulAnkara

Mutfak Dekorasyonunda Yeni Trendler

Mutfaklarınız İçin Dekoratif Fikirler
Ocak 21, 2017
Mutfak Dekorasyon Tarzları
Ocak 22, 2017
Hepsini göster

Mutfak Dekorasyonunda Yeni Trendler

Bir ev alırken veya bir eve taşınırken malzemenin kalitesine, evin büyüklüğüne vb konulara ne kadar önem veriyorsak mutfağa da bir o kadar önem vermekteyiz. Mutfağımızın son trendlere uygun yapılması bizler için önemlidir. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza Mutfak Dekorasyonunda Yeni Trendler nelermiş bundan bahsedeceğiz…

İKİ RENKLİ DOLAP UYGULAMALARI 

Mutfaklarda son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve bir çok evde kullanılmaya başlayan trendler bir tanesi ise üst mutfak dolapları ile alt mutfak dolaplarının farklı renklerde olması. Eskiden mutfak dolapları bir bütün olarak aynı renkte seçilmekteydi. Ama artık bu uygulama sayesinde mutfakta estetik bir hareketlilik yakalıyoruz. Bu trend sayesinde mutfağımız daha geniş ve daha derin bir görünüme kavuşmuş oluyor.

RUSTİK DOKU

Günümüz zamanı içerisinde şehir hayatı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bununla beraber oğal dokuya duyulan özlem de artış gösteriyor. Bu sebepten dolayı artık evlerimizde doğal malzemenin yoğun olarak kullanıldığı rustik tasarımları daha da artmaya başladı. Bu durumdan  evin en önemli alanı olan mutfakta nasibi alıyor. Eski evlerin mutfağında ahşap su geçirmesi sebebiyle vb sorunlar nedeniyle kullanılmazken, son teknoloji ile üretilen su geçmez ahşaplar çıkınca artık kullanılmaya başlandı.

NEON RENKLER

Giyimde, gündelik aksesuarlarımızda son yıllarda oldukça dikkatleri üzerine çeken tarzlar arasında yer alan neon renk kullanımı mutfak dekorasyonlarında da yerini almaya başladı. Dikkat çekici, hareketli, neşeli ve cıvıl cıvıl bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız eğer ki neon tonlarla bunu rahatlıkla yapmanız mümkün.

 TEZGAH MASALAR VE BAR TİPİ SANDALYELER 

Açık mutfaklar son zamanlarda ev mimarisinde oldukça yaygın bir durumda. Bu sene açık mutfak uygulamalarında, son yıllarda en çok kullanılan yemek gruplarını tezgah tipi yüksek masalar ve bar tipi sandalyeler oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir