Mutfak Dolaplarında İki Renk Kullanmak İçin Öneriler

Çok eskiden beri mutfak dolaplarında iki ayrı renk kullanmak tercih edilen bir seçenektir. İki renk kullanımı bazen karşımıza dolap kapaklarında desen şeklinde çıkıyor. Bazen de kapaklarda kenar bant şeklinde olabiliyor. Buradaki amaç hem mutfağa hem de mobilyaya modern bir görünüm kazandırmak. Son yılların modasına uygun mutfak dolaplarında iki renk kullanmak için öneriler yardımıyla siz de mutfak dolaplarınızı yenileyebilirsiniz.
Mutfak dekorasyonu ile ilgili karar vermeden önce mutfağınızın mimari özeliklerini gözden geçirmelisiniz. Örneğin uzun tezgâh ve çok sayıda kapağı olan mutfak dolaplarınız ve büyük bir mutfağınız varsa dolap kapaklarınızın bir bölümünü daha koyu bir ton yaparak mekânı bölebilir ve derinlik kazandırabilirsiniz.
mutfak-dekorasyonu-renkleri
Çok küçük ve alçak tavanlı mutfaklarda ise üst dolapları beyaz, krem, bej vs. gibi açık tonlarda tasarlayarak alt dolaplarda da; canlı renkler, koyu kahve, ahşap, siyah, vs. gibi zevkinize uygun bir renkle modern bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.
Mutfağınıza modern ve şık bir hava katmak için dikkat etmeniz gereken ayrıntı üst dolap, alt dolap, duvar rengi, tezgâh rengi ve tezgâh arası fayans bütünlüğüdür. Ton olarak birbirini tamamlayacak renkler tercih etmeniz şıklığınızı garantileyecektir.
Ayrıca yer döşemesi, halı ve mutfak masası seçerken de dolap kapaklarınızdaki her iki rengi de değerlendirip buna göre seçim yapmanız mükemmel mutfak dolabı seçiminizi vurgulayacaktır.

Bu yazı 3 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.