Mutfaklar için pratik depolama önerileri

Evimizde en çok depolama alanına ihtiyaç duyulan alanların başında mutfak gelmektedir. Bu yüzden mutfaklarda depolamaya oldukça önem veririz. Sizlere bu yazımızda mutfaklar için pratik depolama önerileri vereceğiz. Detayları yazımızda…

Bildiğimiz gibi evimizde en çok depolama alanına ihtiyaç duyduğumuz alanların başında mutfak geliyor. Mutfağınızda yer alan çekmeceler, dolaplar vb alanlar bir türlü yetmez ve araç gereçlerimizi istediğimiz şekilde yerleştiremeyiz. Fakat mutfağınıza uygulayacağınız bir kaç ekleme ile beraber mutfak araç gereçlerini düzgün bir şekilde korumanız oldukça basittir. Siz değerli okuyucularımız için araştırıp hazırladığımız bu öneriler oldukça yol açıcı olacaktır.

Mutfağınızda boş ve uygun bir duvara açık raf sistemi kullanarak güzel bir saklama alanı oluşturma şansına sahipsiniz. Ayrıca bu açık raf sayesinde istediğiniz eşyalara rahatlıkla ulaşabilir ve güzel bir görüntü oluşmasına sebep olabilirsiniz. Ayrıca  vintage tarzda kap, kavanoz veya kutulara koyarak dolaplarınıza çok iyi bir şıklık katma olanağına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca mutfaktaki eşyalarınızı saklamak için yalnız mutfağı seçmenize gerek yok. Mutfak eşyalarını yerleştirmek amacıyla başka alanları da kullanabilirsiniz. Evinizde  eğer ki kullanmadığınız alanlar mevcut ise bu alanlara açık raf sistemi vb şeyler yaparak mutfak eşyalarınızı burada rahatlıkla depolama şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca merdiven altı gibi alanlara yaptıracağınız çekmece  veya raflar, tabak-çanak, tencere gibi malzemeleri saklayabilirsiniz.

Ayrıca mutfağınızda oturma alanı için çekmeceli sedirleri tercih etmeniz oldukça mantıklı olacaktır. Bu sayede mutfağınızda daha fazla depolama alanı açabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda yer alan temizlik malzemelerini saklamak için gizli ve pratik bir alan kurabilirsiniz. Eğer ki buzdolabınızın yanında veya başka yerlerde küçük bir alan var ise buraya dolap yaptırabilir, tüm temizlik malzemelerini buraya koyarak yerden tasarruf edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.