Mutfakta Hangi Renkleri Kullanmalı?

Mutfaklar, evlerimizin en çok zaman geçirdiğimiz odaları arasında yer almaktadır. Çoğu zamanı mutfaklara harcadığımız için de, mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Özellikle mutfak dolapları, duvarları veya aksesuarlarında kesinlikle canlılık ve hareketlilik uyandıran renkleri tercih etmeliyiz. Peki, mutfakta hangi renkler kesinlikle tercih edilmemelidir?

Siyah

Zaten gün boyu ofiste veya okulda kapalı alanlarda kaldığımızı düşünürsek, mutfağınızda siyah renk kullanmanız içinizi karartacaktır. En aydınlık mutfaklarda bile, alanı küçülten ve daraltan siyah rengi aynı zamanda insanlarda yorgunluk hissi uyandırdığından, mutfağınızda tercih etmemeye özen göstermelisiniz.

Kahverengi

Kahverengi duvarlar, mutfak dolapları veya aksesuarlar size ilk aldığınızda çok hoş görünse bile zaman içinde mekana sıkıntı hissi verecektir. Özellikle, genelde hareket halinde olduğumuz mutfaklarda kahverengi ve tonları yerine daha sıcak renkler tercih etmeliyiz.

Neon Renkler

Cıvıl cıvıl bir pembe, fosforlu bir yeşil, mutfağımda harika olur diye düşünebilirsiniz ancak bu renkleri diğer renklerle bütünleştirmek oldukça zordur. Bu nedenle seçeceğiniz her aksesuarı hatta beyaz eşyayı bile bu renklere göre seçmek zorunda kalırsınız. Bu nedenle daha soft renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lacivert

Mutfak aksesuar, duvar ve mobilyalarında tercih etmemeniz gereken diğer bir renk ise laciverttir. Laciverti koyu tonlar grubunda değerlendirdiğimizden mekanı olumsuz etkiler ve insanlar üzerinde melankoli ve tembellik hissi uyandırır.

Mutfaklar, evin en hareketli ve belki de en çok zaman geçirilen mekanları olduğundan koyu renkler yerine, tercihinizi daha sıcak ve soft renkler den yana kullanmanızı öneririz.

Bu yazı 19 Aralık 2016 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Üzerinden Hızlı Teklif Alın!

Mutfağınızın genel görünüm fotoğrafını, ölçüsünü ve istediğiniz modeli Whatsapp’tan göndererek hızlıca fiyat teklifi alın.

Uygun Fiyat

Çimstone ve Belenco bayisi olan Tezfab'ta her zaman uygun fiyat var.

Kaliteli Hizmet

Yılların verdiği deneyimle sözümüzün arkasındayız.

%100 Müşteri Memnuniyeti

İş başlangıcından iş bitimine kadar en büyük gayemiz %100 müşteri memnuniyetidir.